Pazar , 21 Nisan 2019
Buradasınız: Anasayfa » Anne-Çocuk » Çocuk dediğin düşe kalka…
Çocuk dediğin düşe kalka…

Çocuk dediğin düşe kalka…

Nehir normalde sandalyeye oturmayı seven bir çocuk – tu. Artık sandalyeye oturmaktan korkuyor. Her şey geçen hafta tatilde iken oldu. Cunda’da çok severek gittiğimiz bir restaurantta Nehir için mama sandalyesi istedim. “Tamam” getiriyoruz dediler, bayağı bakındılar, sonra “yokmuş” dediler. Aslında oldukça ilgi gören hoş bir mekan, ama neden mama sandalyesi yok anlamadım, aileler çocukları ile gitmiyor sanırım oraya!

Mama sandalyesi olmayınca bizde Nehir’i normal sandalyeye oturttuk, masalar dışarıda, yerler Arnavut kaldırımlı, sandalye de ahşap, yani aslında sandalyenin ayağı yere sabitlenmediği için tehlike var… Var da o an düşünemedim, yanında oturduğum için dikkat ederim sandım.

Nehir’i sandalyeye oturttum ve kendime sandalye almak için döndüğümde Nehir sandalye ile birlikte benim aldığım sandalyeye doğru düştü ve elimdeki sandalyenin köşesine ağzını vurdu. Çok anlık bir olay ama çok fena bir düşüştü.

Nehir düşmeyle birlikte çok korktu ve çok ağladı. Ağzına baktım kanıyordu. Dudağı çarptığı için kanadı ama çok uzun sürmedi. Hemen buz getirdiler. Neyse ki buza itiraz etmedi. Acısı geçince de aynı enerji ile oynamaya, koşturmaya devam etti.

Sonrasında ise Nehir artık sandalyeye oturmamaya başladı. Mama sandalyesi varsa mama sandalyesine yoksa babasının veya benim kucağıma oturuyor.

Ama benim anlamadığım şu, Ayvalık, Assos ve Küçükkuyu’da uğradımız bazı başka mekânlarda da mama sandalyesi yoktu. Gittiğimiz yerler ise öyle sıradan yerler değil, son derece ilgi gören, çok uğrak yeri olan mekanlardı. Anlamadım gerçekten…

Büyüklerin dediği gibi “çocuk dediğin düşe kalka” ama göz göre göre olunca da rahatsız oluyor insan. Allah beterlerinden sakınsın benimkini de, bütün çocukları da.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

Descargar musica