Pazar , 24 Mart 2019
Buradasınız: Anasayfa » Alışveriş » Küçükkuyu’dan zeytin geldi
Küçükkuyu’dan zeytin geldi

Küçükkuyu’dan zeytin geldi

Geçen sonbahar ofisten iki arkadaşım iş için Kazdağları’na gitti. Dönüşte de Küçükkuyu Yeşilyurt Köyü’nde bakkaliye tarzı küçük bir zeytinciye uğramışlar. Uğramışlar dediysem aslında bölge halkından birkaç kişiye sormuşlar: “İyi zeytin ve zeytinyağı nereden bulabiliriz diye?” Tabi herkes aynı zeytinciyi tarif edince onlar da soluğu bu dükkanda almışlar.

Sonra arkadaşlar  bizi aradılar zeytin ve zeytinyağı isteyip istemediğimizi sordular. Efendim şöyle anlatayım: Ofiste 8 kadınız, çoğumuz çocukluyuz, üstelik organik beslenme, doğal  beslenme konularına takığız, tabir yerindeyse bu soruya hepimiz atladık.

“Sonuç nasıldı?” derseniz… Biz tek kelimeyle zeytinin tadına bayıldık, zeytinyağı da oldukça güzeldi. 2’şer kiloluk tenekelerle aldığımız zeytinler kısa sürede bitti.

DSCN1009

Geçtiğimiz günlerde bu zeytinciden tekrar sipariş verdim. Zeytini bu kez 5 kiloluk tenekede aldım. O kadar lezzetli ki zorlanmadan tüketeceğimizi düşünüyorum. 5 kg’lık zeytinyağı da sipariş ettim. Ben aslında zeytinyağını yıllardır Foçalı bir arkadaşımdan alıyorum. Onun dedelerinden kalma zeytinliklerinden gelen ve köylerinin içindeki küçük fabrikada yapılan zeytinyağı da çok lezzetli. Evde sadece zeytinyağı ve tereyağı tükettiğimiz için bu kadar zeytinyağının sorun yaratacağını düşünmüyorum 🙂

DSCN1000

Ayrıca Kazdağları’nın eteklerinde toplanmış muhteşem kokulu dağ kekiği, mis gibi ıhlamur ve yine o bölgede yetişen taze badem de sipariş ettim ki, hepsi oldukça lezzetli.

DSCN1006

Bu arada fiyatlar da oldukça uygun. Zeytinin kilosu 6 tl, zeytinyağı ise 8 tl. Kargo ile siparişiniz kapınıza teslim ediliyor. Zeytincinin ismi  Sabit Yanar, Küçükkuyu’da Yanar Zeytincilik. Telefonu 0286 752 09 67. Ben deneyin derim 🙂

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

Descargar musica