Pazartesi , 21 Kasım 2022
Buradasınız: Anasayfa » Anne-Çocuk » Mesele yoğurt mayalamak değil, sütü taşırmamak!
Mesele yoğurt mayalamak değil, sütü taşırmamak!

Mesele yoğurt mayalamak değil, sütü taşırmamak!

Nehir ek besinlere başladığında bende evde ona günlük olarak yoğurt mayalamaya başladım.  Önce gidip iki kavanoz hazır meyve pürelerinin olduğu mamalardan aldım. ‘Yoğurtla ne alaka’ veya ‘çocuğa hazır mama verilir mi?’ denildiğini duyar gibiyim. Şimdi işin aslı şöyle: Mamaları aldım çöpe döktüm, kavanozu bir güzel yıkadım ve yoğurdumu günlük olarak bu kavanozlara mayalamaya başladım. Hem yanımda her yere taşıyorum, hem ölçüyü biliyorum. Yani hem kullanışlı, hem pratik.

Yoğurdun nasıl mayalanacağını tarif edecek değilim. Kızım 1 yaşında neredeyse 6 aydır her gün yoğurt mayalıyorum ama şu sütü taşırmamayı nedense beceremiyorum. Bazen inat edip başında bekliyorum, sorun yok taşmıyor ama etrafta dikkatleri tamamen üstünde toplayan minik bir yaramaz olunca gel de taşırma!

Eve 2-3 günde bir günlük süt aldığımız için kızımın yoğurdundan arta kalan sütü de kendimiz için mayalıyorum hal böyle olunca da bizim evde süt taşırma maceraları bitmiyor. Yani anladım ki maharet yoğurt mayalamakta değil sütü taşırmamaktaymış!

foto2

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

Descargar musica