Cuma , 10 Temmuz 2020
Buradasınız: Anasayfa » Sağlık » Sökülen diş yerine takılır mı?
Sökülen diş yerine takılır mı?

Sökülen diş yerine takılır mı?

Çocuklar oyun oynarken türlü kazalar geçirebilirler. Düşme sonucu kökü ile birlikte yerinden çıkan dişe hemen müdahale edilebileceğini biliyor muydunuz?

Geçen hafta İBS Anne Çocuk Fuarı’nı gezerken renkli standıyla oldukça ilgimi çeken Dent Group Kids-Mutlu Dişler Atölyesi’ni de ziyaret ettim. Çocukluktan başlayan dişçi koltuğu korkusu burada yok, çünkü tamamen miniklere yönelik bu klinikte, dişçi koltuğundan, lavaboya, her şey bir masal kahramanı ve malzemeler aynı zamanda eğlenceli bir oyuncak.

Nehir o esnada uyuduğu için bu renkli standı göremedi. Ziyaret esnasında bir takım bilgiler içeren broşürler vermişlerdi. Orada inceleme fırsatı bulamamıştım. Eve gelince inceledim ve öyle güzel bilgiler vardı ki paylaşmak istedim. Örneğin, çocuklarda bir kaza sonucu çıkan bir dişin 2 saat içinde tekrar yerine takılabileceğini biliyor muydunuz?

Evet ben duyunca çok şaşırdım ve anneleri bilgilendirmek istedim. Broşürdeki resimlerle paylaşıyorum.  Buyrun;

Çocuklar oyun oynarken türlü kazalar geçirebilirler. Düşme sonucu kökü ile birlikte yerinden çıkan dişe hemen müdahale edilebilir.

image

Şöyle ki; sökülen diş köküne dokunmadan dikkatlice yerden alınmalı, önce akan su ile yıkanmalı ve ardından, süt içinde bir bardağı konulmalıdır.

image

Ve, çıkan dişin yerine yerleştirilmesi için en geç 2 saat içinde pedodontiste gidilmelidir.

image

Kendi adıma bu önemli bilgiyi öğrendiğime çok mutlu oldum ve bu güzel çalışmalarından dolayı Dent Group Kids’i kutluyorum.

 

 

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

Descargar musica