Pazartesi , 15 Nisan 2024
Buradasınız: Anasayfa » Genel » Taze Hindistan cevizi ile mide bulantılarına son
Taze Hindistan cevizi ile mide bulantılarına son

Taze Hindistan cevizi ile mide bulantılarına son

İki hamileliğimde de ilk üç ayı çok zor geçirdim. 24 saat geçmeyen mide bulantısı, tiksinme, her şeyin kötü kokması! Bitmeyecek gibiydi… Pek çok yöntem denedim ama bir yararını görmedim. Tek yöntemim uyumak ve açık havaya çıkmaktı. Son günlerde Türkiye’de bilinirliliği artan taze Hindistan cevizi meğerse hamilelikte yaşanan mide bulantılarına etkiliymiş. Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanı Taylan Kümeli, hamilelik döneminde mide bulantısı sorunu yaşayan anne adaylarının taze Hindistan cevizi ile eski, mutlu günlerine dönebileceklerinin müjdesini veriyor.

Vitamin, antioksidan ve mineraller bakımından zengin olan taze Hindistan cevizininğını söyleyen Kümeli, mide bulantılarını gidermesinin yanında suyunun sıfır kolesterol içermesiyle de anne adayının fit görünümünü korumasına yardımcı olduğunu söylüyor.

Türkiye’de Verita tarafından market ve satış noktalarına sunulan ve Young Coconut olarak da bilinen Taze Hindistan Cevizi’nin oldukça önemli olduğunu ve hamileler için özellikle mide bulantısında birebir etkili olduğunu söyleyen Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanı Taylan Kümeli, bu meyvenin hamilelik süresince oluşan anomalileri de engellediğini kaydediyor. Taze Hindistan cevizi suyunun bağışıklık sistemini desteklediğini belirten Kümeli, özellikle anneyle bebeği oluşabilecek hastalıklara karşı koruduğunun altını çiziyor.

Parazit oluşumunu önlüyor, tiroidi tedavi ediyor

Kümeli, taze Hindistan cevizi suyunun düzenli olarak tüketildiğinde çocuklarda parazit oluşumunu önlediğini ifade ederek, “Tiroid hastalığında iyileştirici özelliği bulunuyor. Yine düzenli tüketildiğinde ciddi anlamda bir iyileşme olduğunu göreceksiniz. Bu tropikal meyvenin suyu özellikle epilepsi tedavisinde de kullanılıyor. Düzenli olarak her gün taze Hindistan cevizi suyu içen çocuklarda epileptik tedaviler uygulandığında ciddi anlamda düzelmeler kaydedilmekte. Bu arada çok ciddi sakinleştirici etkisi var. Kansere karşı savaşçı olma özelliği de bulunan bu özel meyvenin kemik erimesinden ülsere kadar pek çok hastalığa iyi geldiğini söyleyebiliriz” diyerek taze Hindistan cevizinin sağlık üzerindeki önemli etkilerine dikkat çekiyor.

 Düzenli kullanımda karın yağlarını gideriyor

Sağlıklı zayıflama ve beslenme konusunda ara öğün olarak taze Hindistan cevizini danışanlarına da önerdiğini söyleyen Kümeli, ciddi derecede tok tutucu özelliği ile çok acıkanlar için bir panzehir görevi gördüğünü dile getiriyor. Kümeli’nin bu meyve ile ilgili bir müjdesi de; deniz ve güneş mevsiminin açıldığı bu günlerde düzenli kullanılması halinde karın yağlarını eritiyor olması.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

Descargar musica